Комунальний заклад освіти "Преображенська загальноосвітня школа І ступеня" Межівської селищної ради"

Районний комунальний

заклад освіти

«Преображенська середня загальноосвітня

школа І – ІІІ ступенів»

Девіз школи: «Навчи дитину - даси світові людину»

Школа заснована в 1967 році на честь 50 – річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції.

Розташована в центрі села Преображенка, за 20 км. На північний захід від районного центру смт. Межова, за 11 км. від залізничної станції Демурино.

Школі виповнилося 45 років. За цей час школу закінчило 1212 випускників, 224 – залишилось працювати в рідному селі. 26 випускників закінчили школу із золотими та срібними медалями.      Школа дає міцні знання, тому 63 % її випускників продовжують навчання у вищих та середніх спеціальних навчальних закладах. Є серед них лікарі, інженери, письменники, юристи. 23 % випускників школи стали вчителями.

«Школа – наш дім», - говорять учні і вчителі. Атмосфера, яка панує в ній, по-домашньому тепла. Тут затишно дітям, цікаво вчителям. Десятки років наполегливої і результативної праці створили школі добре ім’я. Діти і батьки називають її світлицею розуму і добра.

Справжній директор – це учитель учителів

Як дбайливий садівник готує грунт

під троянди, так директор школи

повинен готувати грунт для запозичення

передового досвіду.

В.О.Сухомлинський

Засипка Марія Василівна перший директор. Загальний педстаж – 35 років. Освіта вища. Закінчила Сталінський учительський інститут і Донецький університет. Викладала українську мову і літературу. З 1968 по 1972 р.р. – директор Преображенської восьмирічної школи. Працювала на різних посадах в селах: Ленінське, Слов’янка, Всесвятське. Мати, трьох синів, один з яких продовжив материнську професію. За довгорічну добросовісну працю нагороджена медаллю «Ветеран праці».

Багно Дмитро Павлович. Народився Дмитро Павлович 18.10.1924 року в селі Всесвятське Межівського району Дніпропетровської області. Пішов воювати добровольцем, з 03.09.1941 року, коли йому було 17 років. Воював у південно-західних військах, на Кавказі. Закінчив війну 15.07.1944 року. Має орден Червоної зірки, орден Великої Вітчизняної війни, медалі. Після війни закінчив сільськогосподарський інститут, педагогічний інститут. Працював агрономом колгоспу ім..Калініна, потім головою колгоспу. Директором Преображенської СШ був з 1972 по 1986 рік. Викладав біологію, історію. Помер в 1995 році.

Самотуга Валентина Миколаївна нинішній директор, займає цю посаду з 1986 року. Загальний педагогічний стаж 40 років. Освіта вища, закінчила Харківський педагогічний інститут в 1978 році, викладає українську мову і літературу. Пише вірші і пісні. Її поезії надруковані у обласних та всеукраїнських збірниках «Поетичні таланти педагогічної освіти». Нагороджена Грамотою Міністерства освіти і науки України, медаллю «Ветеран праці». Має вищу категорію, «Старший вчитель», значок «Відмінник освіти України». Її життєве кредо «Бути майстром, поетом, художником у справі, яку ти любиш».

Директору

Ні! Це не виклик долі. Це аспекти

Зіграли свою роль кругом, простеж!

Директор, ну звичайно ж це директор,

Не тільки на роботі, вдома теж.

Директор – це й професія, й призвання,

Діагноз, якщо хочете, це мій.

І кожен день – неначе все востаннє,

І кожен раз – як на передовій.

Щоденно – в темній а то в світлій смузі,

Дочасно – вбрід чи вплав тебе несе.

Й нема зупинок, все життя у русі.

Директор! І цим сказано усе…

В.М.Самотуга

Якщо вчитель має тільки любов до справи,

він буде добрим учителем. Якщо вчитель

відчуває тільки любов до учня, як батько,

мати, він буде кращим за того вчителя, який

прочитав усі книжки, але не відчуває любові

ні до справи, ні до учня. Якщо учитель поєднує

в собі любов до справи і до учнів,

він – досконалий учитель.

Л.М.Толстой

Зараз педагогічний колектив налічує 12 досвідчених учителів. З них:

Вища освіта – 12

Вища категорія – 5